Rzeszowska Scena Muzyczna
Rozrywka
PARTNERZY
KONTAKT
Siedziba resinet.pl
tel.: 017 85 06 396
fax: 017 85 06 397
Współpraca z serwisem:
tel.: 017 85 06 396
rozrywka(at)resinet.pl
Rzeszowska Scena Muzyczna:
tel.: 607 872 220
rsm(at)resinet.pl
AKTUALNOŚCI

PITZ zagra na Rzeszów Jazz Festiwal

Rzeszowska grupa PITZ będzie jednym z gości zbliżającego się festiwalu jazzowego. Zespół wystąpi 11 grudnia w Boa Jazzy Club & Restaurant.

Rzeszów Jazz Festiwal to kolejna próba przywrócenia w stolicy Podkarpacia regularnych spotkań z najlepszą muzyką jazzową, propagowania kultury i muzyki improwizowanej. Organizatorzy mają nadzieję, że pierwsza edycja tej imprezy będzie kamieniem węgielnym pod prężnie rozwijający się rzeszowski festiwal jazzowy, który na stałe wpisze się w kulturalny kalendarz. We współpracy z kilkoma miejscami: Europejska Galeria Sztuki Millenium Hall, Red Zone, Boa Jazzy Club & Restaurant, Tawerna Żeglarska i Stara Drukarnia, udało się skonstruować ciekawy i niebagatelny program. Artyści, którzy wystąpią na Rzeszów Jazz Festiwal w większości promują swoje nowe wydawnictwa. Line up festiwalu to zarówno uznane marki takie jak Wojtek Pilichowski Band, the Globetrotters czy Amerykanin Mike Russell, ale również najlepsi wykonawcy młodego pokolenia: Jazzpospolita i Michał Milczarek Trio. Nie zabraknie również akcentu lokalnego w postaci eksperymentalnego projektu Pitz.

PITZ zajmuje się tworzeniem muzyki, a więc organizacją struktur dźwiękowych w czasie i choćby dlatego należy do gatunku muzyki współczesnej.

Jako taka i ze względu, iż jest zjawiskiem odbieranym subiektywnie nie podlega jednoznacznej ocenie oraz wąskiej klasyfikacji. Dzięki temu zaś może trwać, rozlegać się, brzmieć choćby w jednym umyśle nawet bez końca a nabierając w ten sposób statusu nieskończonej, jest trudna do określenia słowami. Źródłem słyszalnych dźwięków generowanych przez PITZ są ciała wprawione w drgania (min. elektronicznie modulowane i przetwarzane), których energia jest dostateczna aby w ludzkim organie słuchu wywołać wrażenie słuchowe oddziałujące na świadomość słuchacza,

Jacek Nizioł - bas
Dominik Drapikowski - perkusja
Sebastian Mac - gitara
Tomek Bolesta - trąbka


Tagi: pitz, Rzeszów Jazz Festiwal
Dodano: 28-11-2012 Dodaj komentarz »
« Poprzedni artykuł   |  Powrót  |   Następny artykuł »
KOMENTARZE
Twój podpis:
Treść:
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem