Rzeszowska Scena Muzyczna
Rozrywka
PARTNERZY
KONTAKT
Siedziba resinet.pl
tel.: 017 85 06 396
fax: 017 85 06 397
Współpraca z serwisem:
tel.: 017 85 06 396
rozrywka(at)resinet.pl
Rzeszowska Scena Muzyczna:
tel.: 607 872 220
rsm(at)resinet.pl
AKTUALNOŚCI

Hectic Sun, TRI, Tension0, Panda Horizon

8 marca w klubie Mienta szykuje się wieczór pełen mocnych, progresywnych, gitarowych brzmień. Gwiazdą wieczoru będzie krakowska formacja Panda Horizon. Publiczność rozgrzeją trzy rzeszowskie zespoły: Tension0, TRI oraz Hectic Sun.

Start: 19.00
Wstęp: 10 PLN

PANDA HORIZON

Panda Horizon is an instrumental, experimental, prog-rock band from Cracow, Poland. The band consists of four individuals: Hog (drums), David (lead guitar), Harry (rhythm guitar) and Niprov (bass), Bart (saxophone)

Panda Horizon’s musical style is quite difficult to define, but among many factors, it is characterized by long compositions, improvisation, changing meters and dynamics, complicated riffs and melodically-driven lead guitar technique. They are also known for incorporating such influences like experimental music, Latin American music, funk, fusion and others. - Panda Horizon po polsku nie mam jakieś infdo z tego można wykroić

http://www.myspace.com/pandahorizon
http://www.facebook.com/pandahorizon


TENSION0

Zaczęło się od zajawki ........ każdy tak pisze Początki Tension0 - zaczęło się od domowego lepienia pomysłów i udowadnianiu sobie że jesteśmy najlepsi na świecie Dobre. Powstało demo 2006 r Zespołu Tension0 i było fajnie trochę zagranych koncertów beztroskie miło spędzone chwile.

Niestety po pewnym czasie zaczęło się sypać jak to mówią Life is Brutal - w przyjacielskiej atmosferze rozstaliśmy się z klawiszowcem: Michałem Urbanem, perkusistą: Tomkiem Drabikiem oraz chwile później z wokalistką: Barbarą Lubas no cóż czasami trzeba upaść żeby powstać mocniejszym.
Z zaczątkiem materiału na płytę i po ustabilizowaniu życiowemu zaczęliśmy szukać na nowo.

Dołączył do nas Perkusista: Wawrzyniec Fularz dokończyliśmy materiał i udało sie nagrać ślady perkusji w studio Spaart pod okiem Jacka Młodochowskiego. Przyszła pora na szukanie wokalisty/tki odrzucając kilka kandydatur zdecydowanie jazzowo śpiewających ludzi lub jak kto woli orientalnie Zgłosiliśmy się do Dominiki Kobiałki i zażarło :0 napisanie tekstów oraz zrobienie linii melodycznych trwało chwile ale na dzień dzisiejszy można śmiało powiedzieć że warto było i udało się. Młodzieńcza radość z grania powróciła i oto jesteśmy na nowo.

https://soundcloud.com/tensionzero - muza tension singiel Rush i Sunshine
http://www.facebook.com/TensionZeroband

TRI

TRI to rzeszowski projekt powstały w 2010 roku. Trzyosobowy skład stanowią: Wiktor Strzępek, Marcin Barański i Jaromir Matusz.

Dla każdego z nich pasją jest tworzenie muzyki, dlatego w swych utworach starają się zawrzeć jak najwięcej emocji towarzyszących temu procesowi. Niekonwencjonalne brzmienia nadają całości energetyzującej atmosfery.

Instrumentalne kompozycje zespołu są wyrazem sensorycznej wrażliwości na bodźce docierające z otoczenia. To poruszanie się po muzycznych przestrzeniach bez ograniczeń. To translacja skrajnych emocji na uniwersalny język dźwięków, zrozumiały dla wybranych.

Obecnie TRI pracuje nad wydaniem 20-minutowej demówki. Materiał zarejestrowany został w 2012 roku pod okiem Grzegorza Grubmana. Prace finalne, mix oraz mastering realizuje Jacek Młodochowski ze studia SPAART.

Gościnny udział w nagraniach wzięli: Żuraf (DEED) oraz Yagas (Jesus Chrysler Suicide).

http://www.facebook.com/projektri

HECTIC SUN

Zespół Hectic Sun powstał w 2010 roku w Rzeszowie z inicjatywy Konrada Sobańskiego (gitara) i Zbigniewa Czyża (perkusja).

Skład uzupełnił Artur Zedanja (bas). W takiej konfiguracji zespół zaczął pracę nad materiałem. Założenie było proste - brak założeń…oraz eksploracja wspólnych zainteresowań muzycznych w obrębie muzyki progresywnej i eksperymentu.

Ostateczny charakter zespołu wykrystalizował się kiedy do składu dołączył w 2012 Artur Morman (elektronika).

Styl Hectic Sun jest trudny do jednoznacznego zdefiniowania. Zespół oscyluje w okolicach post - metalowych przestrzeni, progresywnego ciężkiego uderzenia oraz muzycznego eksperymentu.

https://www.facebook.com/HecticSun

https://soundcloud.com/hecticsun
 
 
 
 

Tagi: Hectic Sun, TRI, Tension0, Panda Horizon
Dodano: 07-03-2013 Dodaj komentarz »
« Poprzedni artykuł   |  Powrót  |   Następny artykuł »
KOMENTARZE
Twój podpis:
Treść:
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
autor: data: 06/04/2013
I’m wondering how I might be notified when a new post has been made. I have subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a nice day. chanel pas cher http://www.sacchanelme.info/
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem