Rzeszowska Scena Muzyczna
Rozrywka
PARTNERZY
KONTAKT
Siedziba resinet.pl
tel.: 017 85 06 396
fax: 017 85 06 397
Współpraca z serwisem:
tel.: 017 85 06 396
rozrywka(at)resinet.pl
Rzeszowska Scena Muzyczna:
tel.: 607 872 220
rsm(at)resinet.pl
AKTUALNOŚCI

Spiral, Hectic Sun i TensionZero w Vinylu

24 kwietnia w klubie Vinyl odbędzie się koncert promujący najnowszy krążek grupy Spiral "Cloud Kingdoms". Muzycznego wsparcia udzielą lokalne zespoły: Hectic Sun oraz Tension Zero.

SPIRAL


Zespół wykonujący muzykę z pogranicza post-rocka. Istnieje od 2004 roku. W utworach słychać fascynację takimi nurtami jak: post rock, art rock, elektronika, metal oraz trip hop.

Cechą charakterystyczną muzyki, jest połączenie mocnego rockowego brzmienia z subtelnym, intrygującym, żeńskim wokalem.

We wrześniu 2009 roku zespół wydał debiutancki album LP: URBAN FABLE

Pierwszy singiel z płyty (It's gone) okupował przez wiele tygodni czołówkę listy przebojów Antyradia, a także znalazł się na składance Audiofilskie Zajawki - dołączonej do listopadowego wydania magazynu Audio.

Początek 2010 roku przyniósł kolejne sukcesy - album Urban Fable wygrał w plebiscycie Antyradia na polską płytę roku 2009, a kwiecień zaowocował wygraną krakowskiego festiwalu Dachoofka 2010.

1.04.2014 Spiral wydał nowy album zatytułowany "Cloud Kingdoms".

HECTIC SUN

Zespół Hectic Sun powstał w 2010 roku w Rzeszowie z inicjatywy Konrada Sobańskiego (gitara) i Zbigniewa Czyża (perkusja). Skład uzupełnił Artur Zedanja (bas). W takiej konfiguracji zespół zaczął pracę nad materiałem. Założenie było proste - brak założeń…oraz eksploracja wspólnych zainteresowań muzycznych w obrębie muzyki progresywnej i eksperymentu. Ostateczny charakter zespołu wykrystalizował się kiedy do składu dołączył w 2012 Artur Morman (elektronika).

Styl Hectic Sun jest trudny do jednoznacznego zdefiniowania. Zespół oscyluje w okolicach post - metalowych przestrzeni , progresywnego ciężkiego uderzenia oraz muzycznego eksperymentu.

TENSIONZERO

Zaczęło się od zajawki ........ każdy tak pisze :) Początki Tension0 - zaczęło się od domowego lepienia pomysłów i udowadnianiu sobie że jesteśmy najlepsi na świecie :) Dobre. Powstało demo 2006 r Zespołu Tension0 i było fajnie trochę zagranych koncertów beztroskie miło spędzone chwile.

Niestety po pewnym czasie zaczęło się sypać jak to mówią Life is Brutal - w przyjacielskiej atmosferze rozstaliśmy się z klawiszowcem: Michałem Urbanem, perkusistą: Tomkiem Drabikiem oraz chwile później z wokalistką: Barbarą Lubas no cóż czasami trzeba upaść żeby powstać mocniejszym.

Z zaczątkiem materiału na płytę i po ustabilizowaniu życiowemu zaczęliśmy szukać na nowo.

Dołączył do nas Perkusista: Wawrzyniec Fularz dokończyliśmy materiał i udało sie nagrać ślady perkusji w studio Spaart pod okiem Jacka Młodochowskiego. Przyszła pora na szukanie wokalisty/tki odrzucając kilka kandydatur zdecydowanie jazzowo śpiewających ludzi lub jak kto woli orientalnie :) Zgłosiliśmy się do Dominiki Kobiałki i zażarło :0 napisanie tekstów oraz zrobienie linii melodycznych trwało chwile ale na dzień dzisiejszy można śmiało powiedzieć że warto było i udało się. Młodzieńcza radość z grania powróciła i oto jesteśmy na nowo.
 
 
 
 

Tagi: Spiral, Hectic Sun, TensionZero
Dodano: 15-04-2014 Dodaj komentarz »
« Poprzedni artykuł   |  Powrót  |   Następny artykuł »
KOMENTARZE
Twój podpis:
Treść:
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem