Rzeszowska Scena Muzyczna
Rozrywka
PARTNERZY
KONTAKT
Siedziba resinet.pl
tel.: 017 85 06 396
fax: 017 85 06 397
Współpraca z serwisem:
tel.: 017 85 06 396
rozrywka(at)resinet.pl
Rzeszowska Scena Muzyczna:
tel.: 607 872 220
rsm(at)resinet.pl
AKTUALNOŚCI

Eskaubei i Tomasz Nowak Quartet

Na początku bieżącego roku zawiązał się nowy krakowsko – rzeszowski projekt muzyczny: Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Zespół tworzą wybitni muzycy młodego i średniego pokolenia związani głównie ze sceną jazzową oraz raper. Są to:

Tomek Nowak (trąbka) – doświadczony trębacz mający na koncie współpracę i wspólne trasy z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack.

Kuba Płużek (piano) – określany mianem jednej z największych nadziei polskiego jazzu, wychowanek Janusza Muniaka, solowo debiutujący w tym roku płytą „First Album” wydaną przez V Records.

Alan Wykpisz (kontrabas) – wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, członek nominowanej do Fryderyka grupy High Definition mający na koncie m.in. wspólną grę i trasę z Randy Breckerem.

Filip Mozul (bębny) – wszechstronnie uzdolniony perkusista, preferujący zarówno jazz jak i drum and bass, funk czy hip hop. Pracował w Nowym Yorku, jako muzyk sesyjny, obecnie współtworzący m.in. Agressiva 69, Energy Drink.

Eskaubei (rap) – pionier hip hopu na Podkarpaciu i jeden z pierwszych raperów regularnie pracujących i koncertujących z muzykami. Współpracował m.in. z Lilu, Zbigniew Jakubek, Bernard Maseli Dj Eprom, NumerRaz, Emil Blef, Te Tris.

Materiał, który przygotowuje zespół to kompozycje trębacza Tomka Nowaka wzbogacone o improwizacje każdego z członków grupy i teksty autorstwa Eskaubei.

„Chcemy łączyć ze sobą dwa gatunki, które mają wiele cech wspólnych, ale w tej formie nie łączy ich nikt lub prawie nikt w Polsce. To jazz oparty o klasyczne instrumentarium, osadzony w wyraźnie zarysowanym rytmie, połączony z rapowaniem”.

Muzycy przygotowują się do pierwszych koncertów i nagrań. Niedawno w sieci pojawił się teaser:
Oficjalny profil grupy:
www.facebook.com/nowakskub

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet:
Nowak x Płużek x Wykpisz x Mozul x Eskaubei

To projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę świetnego trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

Tomek Nowak – trąbka
Filip Mozul – bębny
Kuba Płużek – piano
Alan Wykpisz – kontrabas
Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – rap
 
 
 

Tagi: Eskaubei, Tomasz Nowak Quartet
Dodano: 05-05-2014 Dodaj komentarz »
« Poprzedni artykuł   |  Powrót  |   Następny artykuł »
KOMENTARZE
Twój podpis:
Treść:
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem