Rzeszowska Scena Muzyczna
Rozrywka
PARTNERZY
KONTAKT
Siedziba resinet.pl
tel.: 017 85 06 396
fax: 017 85 06 397
Współpraca z serwisem:
tel.: 017 85 06 396
rozrywka(at)resinet.pl
Rzeszowska Scena Muzyczna:
tel.: 607 872 220
rsm(at)resinet.pl
AKTUALNOŚCI

12 rzeszowskich zespołów na składance "Rockowyja"

Rzeszowski Dom Kultury wydał składankę płytową pt. „Rockowyja – Rzeszowska Scena Alternatywna 2010-2014”. Album stanowi podsumowanie pięciu lat festiwalu „Rockowyja” i znalazły się na nim utwory dwunastu lokalnych wykonawców.

Festiwal Zespołów Alternatywnych „Rockowyja” po raz pierwszy zorganizowany został w 2010 roku. Od tego momentu organizowany jest corocznie przez Rzeszowski Dom Kultury filia „Wilkowyja” zlokalizowany w Rzeszowie przy ul. Olbrachta 120. W roli gwiazd wieczoru dotychczasowych edycji można było zobaczyć do tej pory takie zespoły, jak Jesus Chrysler Suicide, Malchus, Diaboł Boruta, Neuron i Frowst. Celem festiwalu jest ukazanie bogactwa alternatywnej sceny muzycznej w Rzeszowie.

Do udziału zapraszani są każdego roku wykonawcy o różnym stażu muzycznym, wykonujący alternatywne odmiany muzyki rockowej i metalowej. Zamierzeniem organizatorów jest promocja rzeszowskiej sceny alternatywnej, poprzez prezentację na scenie lokalnych zespołów muzycznych o różnym stażu i dorobku artystycznym.

Pomysłodawcą albumu muzycznego podsumowującego 5-lecie imprezy jest Daniel Czarnota – pracownik Rzeszowskiego Domu Kultury, pomysłodawca festiwalu i założyciel rzeszowskiej grupy muzycznej Hermetic Evolution. Na płycie znalazły się utwory dwunastu zespołów, które miały okazję zaprezentować się podczas minionych edycji „Rockowyi”. Kolejna edycja festiwalu zaplanowana została na 11 września 2015 roku.

Tracklista:

1. Neuron – Restraining Breath
2. Hermetic Evolution – Prototyp
3. The Remedy For… - Curse
4. Mr. TnT – Ludzie Mówią
5. Alter Myself – I Won’t Fall
6. Malchus – Dom Zły
7. From Afar – Nocą
8. Effatha – Ludzkie Maski
9. Diaboł Boruta – Kikimora i Zboże
10. Pankower – Wesoły Roger
11. Cardio – Żyć
12. Sky Above Stockholm – I May Die Before You
 
 

Tagi:
Dodano: 20-02-2015 Dodaj komentarz »
« Poprzedni artykuł   |  Powrót  |   Następny artykuł »
KOMENTARZE
Twój podpis:
Treść:
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem