Rzeszowska Scena Muzyczna
Rozrywka
PARTNERZY
KONTAKT
Siedziba resinet.pl
tel.: 017 85 06 396
fax: 017 85 06 397
Współpraca z serwisem:
tel.: 017 85 06 396
rozrywka(at)resinet.pl
Rzeszowska Scena Muzyczna:
tel.: 607 872 220
rsm(at)resinet.pl
AKTUALNOŚCI

Ketha, Mienso, Tharantula, Mr. TnT w Vinylu

16 maja w Vinylu zapowiada się solidna dawka mocnych brzmień. Zagrają cztery zespoły z rodzimej sceny muzycznej.

Początek koncertu o godz. 19:00. Wjazd 12 zł.

KETHA to ścieżka dźwiękowa do rozpadającego się na naszych oczach świata. To brawurowa próba okiełznania szalejącej entropii i zilustrowania przy pomocy ciężkich jak śląskie powietrze gitar chaosu codziennych spraw. Zespół zadebiutował w 2008 roku albumem "III-ia", który ukazał się w Polsce (0v0 Art Productions) i Stanach Zjednoczonych (Debello Recordings). Rok później, po dołączeniu do składu Rafała "Rasty" Piotrowskiego, muzycy ruszyli w europejską trasę u boku Minsk (Relapse Recordings). "2nd Sight" to tytuł drugiej płyty Ketha, która ukazała się początkiem 2012 roku w barwach Instant Classic. Jesienią 2014 roku ukaże się nowe wydawnictwo zespołu.
https://www.facebook.com/kethaband

MIENSO - rockowa załoga z Rzeszowa. Na mapie aktywnych zespołów Podkarpacia od roku 2004. Laureat nagród na przeglądzie Rockowa Noc w 2009, na festiwalu GoRock w Stalowej Woli w 2007 r, czy w przeglądzie zespołów muzycznych Scena w Rzeszowie w 2007 r. Czterech facetów grających ciężkiego rocka i kobieta z zadziornym wokalem to właśnie esencja MIENSA. Zespół ma w swoim dorobku dwie EP-ki: Mystyfikacja oraz Remistyfikacja. W planach - nagranie kolejnej, z zupełnie nowym materiałem.

http://www.mienso.com/

THARANTULA - zespół pierwszą próbę odbył w kwietniu 2010 roku w składzie Janusz Gajewski - perkusja, Wojciech Trześniowski – bass (obaj ex m.in. 1984, Wańka Wstańka) Sebastian Bełz – gitara i Krystian Mielnikiewicz – wokal. Roczne granie prób, ogrywanie materiału zaowocowało dołączeniem do składu drugiego gitarzysty Mateusza Trześniowskiego i nagranym w lipcu 2011 roku demo pt. „Sieć”. Po zagraniu kilku koncertów końcem 2012 przez zagraniczne wyjazdy Krystiana i Mateusza doszło do kolejnej zmiany składu i obecnie funkcję wokalisty i drugiego gitarzysty pełni Jaromir Bielski.

www.tharantula.resinet.pl

MR. TNT - powstał w lutym 2011. Po 6 miesiącach tworzenia materiału zespół zagrał swój debiutancki koncert na festiwalu rockowym w Cieszanowie (RockFestival Cieszanów), jeszcze jako BackFire. Nazwa uległa zmianie gdyż, jak stwierdziliśmy, wybuch i energia która z nas emanuje odzwierciedla ducha zespołu. Skład pięcioosobowy, ale w twórczości biorą udział również osoby nie związane na stałe z zespołem. Grupa łączy różne style muzyczne z tradycyjnym brzmieniem Hard-Rock'a. W repertuarze zespołu można usłyszeć ostre gitarowe partie, połączone z Rapem, Blues'em, a nawet elementy cięższych brzmień.

www.mrtnt.resinet.pl/

Tagi: Ketha, Mienso, Tharantula, Mr. TnT
Dodano: 14-05-2014 Dodaj komentarz »
« Poprzedni artykuł   |  Powrót  |   Następny artykuł »
KOMENTARZE
Twój podpis:
Treść:
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem