Rzeszowska Scena Muzyczna
Rozrywka
PARTNERZY
KONTAKT
Siedziba resinet.pl
tel.: 017 85 06 396
fax: 017 85 06 397
Współpraca z serwisem:
tel.: 017 85 06 396
rozrywka(at)resinet.pl
Rzeszowska Scena Muzyczna:
tel.: 607 872 220
rsm(at)resinet.pl
AKTUALNOŚCI

Clockwork Mind, Nie Halo, 4 Kilo Obywatela i Homelless Mind w Vinylu

Już w najbliższą sobotę – 16.04 w rzeszowskim  klubie Vinyl odbędzie się koncert rzeszowskich zespołów – Clockwork Mind i Nie Halo oraz gości specjalnych tarnowskiego Homeless Mind i przemyskiego bandu Cztery Kilo Obywatela. Wszystko w ramach finału mini-trasy pod tajemniczo brzmiącą nazwą „Lepiej grać niż skrobać ziemniaki. Tour 2016”. Start od godziny 18:30

Każdy kto ceni sobie rozmaitość stylów muzycznych, znajdzie coś dla siebie w najbliższą sobotę w klubie Vinyl. Na jednej scenie zaprezentują się przedstawiciele różnych gatunków muzycznych, począwszy od lekkich rytmów reggae i funk po przez punk rocka na mocno gitarowym graniu kończąc. Koncert będzie zakończeniem małej trasy koncertowej zespołów Clockwork Mind i Nie Halo. Podczas tour’u chłopaki odwiedzili między innymi Kraków, Tarnów, Sandomierz jak również Jasło. Na koncercie przewidziano kilka niespodzianek. Bilety można zakupić przed wejściem w cenie 10 zł.

Gospodarzem koncertu będzie zespół CLOCKWORK MIND, który powstał w 2003 roku w Stalowej Woli, a debiut sceniczny przypada na wrzesień 2004. Clockwork Mind to granie proste, ale nie pozbawione melodii. Dla zwolenników szufladek ukuto termin: freemelodic rock. Można znaleźć tu elementy zarówno klasycznego nisko budżetowego punk rocka, jaki i wstawki w klimatach reggae. Freudowska sekcja rytmiczna spotyka się z gitarami, które ciągnie delikatnie za Ocean. Sfera wokalna to wypadkowa szczęścia, pracy i dialogu. Teksty są różnorodne. Są wśród nich proste jak budowa cepa opowiastki moralizatorskie oraz rozbudowane, oparte o literackie tradycje romantyzmu, głębokie liryki egzystencjalne.

CLOCKWORK MIND to przede wszystkim radość z tworzenia czegoś nowego, surrealistyczny fakt relacji międzyludzkich, problemy dnia codziennego i całkowicie irracjonalny upór, godny najwyższych laurów.

Jak mawia zespół: „Gramy bo chcemy, bo tak się nam podoba, bo idzie zima, bo lepiej grać niż skrobać ziemniaki!”

Kolejnym zespołem - gospodarzem będzie NIE HALO. Chłopaki grają ze sobą od 2013r., jednak scena muzyczna nie jest im obca od dłuższego czasu. Zespół pochodzi z Rzeszowa, jego obecni członkowie udzielali się w takich zespołach jak: Haratacze, Altair, Halucynogen, 004 czy Tymczasowi. Skład zespołu wchodzi: Grzegorz Myśliwiec (gitara, śpiew), Mirosław Cebula (perkusja) oraz Marcin Chochoń (bas). Na początku bieżącego roku światło dzienne ujrzała  EP zawierająca 3 promocyjne utwory (Mleko i miut, Maleńka i Astrolove). Od tego momentu zespół regularnie koncertuje na scenach Podkarpacia i nie tylko.

Pierwszym gościem specjalnym będzie zespół CZTERY KILO OBYWATELA tworzą: sadownik, listonosz, urzędas, szperacz, elektryk i elektronik.

To zbieranina tych, którzy w swojej mgliście uzasadnionej sympatii to tego kraju postanowili w nim zostać, żyć i robić rumor. To dojrzalsza w treści i formie kontynuacja zespołu JOKE FERAJNA z Przemyśla, w którego 5 urodziny postanowiliśmy dać sobie nowy początek i oto: CZTERY kilo OBYWATELA. Muzyka ska punk okraszona sporą dawką humoru na tle tematów ściśle związanych ze wszystkim co bulwersujące, ułomne, przaśne, a także ciekawe, piękne, swojskie i warte opiewania w naszym przepięknym kraju nad rzeką.

Dotychczas zespół zagrał 200 koncertów w Polsce i poza jej granicami. Na swoim koncie ma jedną pozycję wydawniczą w Jimmy Jazz Records pt. Wychowani na trzepaku.
Kolejnym gościem będzie zespół HomellessMind. Jest to połączenie ówczesnych znajomych z rodzimej tarnowskiej sceny w grupę przyjaciół, którzy wspólnie planują stworzyć coś innego i ciekawego. Jest to mieszanka stylów muzycznych takich grup jak Royal Blood, Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy z polskiej sceny Curly Heads, Afromental, Illusion i Organek. W chwili obecnej na zespół na żywo gra covery powyższych kapel, a w między czasie pracuje nad połączeniem wspólnych pomysłów w autorski materiał. Wyjazd do Rzeszowa będzie ich pierwszym koncertem poza Tarnowem. Sam zespół deklaruje, że będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony.
 
Szczegóły koncertu:
06.04.2016 – sobota
Zagrają: Clockwork Mind, Nie Halo, Cztery Kilo Obywatela i Homelless Mind!
Vinyl, Rzeszów.
Start 18:30
Bilety: 10 PLN

Tagi:
Dodano: 13-04-2016 Dodaj komentarz »
« Poprzedni artykuł   |  Powrót  |   Następny artykuł »
KOMENTARZE
Twój podpis:
Treść:
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się